Jednou z našich priorit při vývoji vozů ŠKODA je nabídnout vám a všem na palubě maximální bezpečnost, proto jsou modely ŠKODA vybaveny nejmodernější bezpečnostní výbavou, která účinně chrání cestující v případě nehody a dokonce aktivně zabraňuje vzniku nebezpečných situací. Poznejte všechny systémy, které zajistí, že se za volantem vozů ŠKODA budete cítit opravdu bezpečně.

NEJVYŠŠÍ ÚROVEŇ BEZPEČNOSTI

Plody naší práce se odráží v maximálních pětihvězdičkových hodnoceních udělených při nárazových zkouškách Euro NCAP modelům FABIA, RAPID, OCTAVIA, SUPERB, KAROQ a KODIAQ.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY NAŠICH MODELŮ

Podívejte se na detailní přehled všech bezpečnostních prvků, které můžete nalézt ve vozech ŠKODA. Od pokročilých asistenčních systémů přes ochranu dětí na palubě až po bezpečnostní příslušenství. Naleznete tu také přehled bezpečnostní výbavy v každém z našich modelů.

POHON VŠECH KOL

Vybrané modely ŠKODA jsou k dispozici s nejmodernějším pohonem všech kol, který zaručuje optimální jízdní dynamiku a nejvyšší úroveň aktivní bezpečnosti za všech okolností, včetně mokra a sněhu. Objevte, které modely nabízejí pohon všech kol a další informace o tom, jak tento pohon funguje.

AIRBAGY

Hlavním účelem airbagů je spolu s bezpečnostními pásy zabránit cestujících v kontaktu s pevnými částmi vozu nebo alespoň minimalizovat následky takového kontaktu.

OCHRANA DĚTÍ

Každý rodič bude trvat na tom, že nejvyšší prioritou je ochrana nejmenších cestujících, jimž standardní bezpečnostní pásy nemohou pomoci. My s nimi souhlasíme, proto ve všech vozech ŠKODA najdete užitečné bezpečnostní prvky, které účinně chrání všechny malé cestovatele.

BEZPEČNOSTNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Škála ŠKODA Originálního příslušenství zahrnuje také povinné bezpečnostní vybavení a doplňky, které se stanou neocenitelnými, pokud dojde k neočekávané situaci. Kompletní sortiment příslušenství najdete v našem e-shopu.

Bezpečnostní pás pro psy

Součástí nabídky ŠKODA Originálního příslušenství značky je bezpečnostní pás pro psy, nezbytný nástroj pro řidiče cestující s domácími mazlíčky. Pás brání psovi ve volném pohybu a rušení řidiče. Pes je také stabilizován při prudkém brzdění nebo úhybném manévru. Pás může být připevněn k vodítku a používán při chůzi nebo výcviku psa.

Reflexní výstražná vesta

Z bezpečnostních důvodů je používání reflexní výstražné vesty právně závazné v případě poruchy vozu na silnici. Vestu byste však měli používat při jakékoli jiné činnosti na silnici (i při sportovních aktivitách, jako je jízda na kole, in-line bruslení atd.), zvláště pokud je snížená viditelnost. Je vyrobena z polyesterové tkaniny, univerzálně šitá, se dvěma přišitými reflexními pásky a suchými zipy.

Výstražný trojúhelník


V případě poruchy nebo jiného závažného důvodu k zastavení na silnici je nutné umístit výstražný trojúhelník v dostatečné vzdálenosti od vozidla. Trojúhelník z nabídky ŠKODA Originálního příslušenství má delší podpěry, které mu dávají větší stabilitu a umožňují mu lépe odolat větru. Pro případ použití zůstává uložen v praktickém plastovém pouzdře v zavazadlovém prostoru.

Tažné lano


Díky tomuto lanu z nabídky ŠKODA Originálního příslušenství si můžete být jisti, že se vám podaří dotáhnout vůz až k cíli. Lano je vyrobeno z kvalitního materiálu a díky své pevnosti je ideální k tažení vozu.

BEZPEČNOST NAŠICH MODELŮ ZBLÍZKA

Jaké specifické prvky nabízí jednotlivé modely ŠKODA? Zkontrolujte si je v našem přehledu.

POMOZTE NÁM ZMĚNIT NEBEZBEČNÝ PÁTEK NA BEZPEČNÝ

Pátek je dle statistik Policie ČR nejnebezpečnějším dnem na českých silnicích. ŠKODA AUTO se dlouhodobě věnuje tématům aktivní a pasivní bezpečnosti vozů, dopravní výchovy a prevence a nyní přichází s kampaní „Bezpečný pátek“, jejímž cílem je pomocí osvěty zlepšit dopravní bezpečnost.